Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - PIRANIA

pirania

Pirania

Nazwa tych ryb przyprawia was o dreszcze? Z pewnością słyszeliście o tym, że te słodkowodne stworzenia są bardzo żarłoczne. Ten, kto zobaczył piranie w akwarium, zadawał sobie jednak pytanie, czy to naprawdę możliwe, żeby takie małe rybki mogły być niebezpieczne? Niestety zła sława tego gatunku jest zasłużona.

Piranie żyją w rzekach Ameryki Południowej. Mają bardzo ostre zęby i polują w dużych grupach. Gdy wyczują w wodzie krew, potrafią rozszarpać nawet duże zwierzę i mogą być niebezpieczne także dla ludzi. Piranie to ryby jadalne. Chętnie także są hodowane przez akwarystów.