Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - RZEP

rzep

Rzep

Znacie takie powiedzenie „uczepił się, jak rzep psiego ogona”? Jest ono naprawdę z życia wzięte. Rzepami lub „dziadami” nazywamy bowiem koszyczki kwiatowe takich roślin, jak oset lub łopian. Mają one kulisty kształt i są pokryte maleńkimi, haczykowatymi szczecinkami. Dzięki nim łatwo przyczepiają się do sierści zwierząt i w ten sposób „podróżują”, rozsiewając nasiona. Czasem dzieci lubią rzucać rzepami dla zabawy. Pamiętajcie jednak, aby omijać głowę, gdyż z włosów naprawdę trudno je wyplątać. Nie mylcie jednak rzepów z rzepą, bo to już zupełnie inna roślina. Dzięki obserwacji przyczepnych rzepów, ludzie wymyślili taśmy, których używa się powszechnie w przemyśle odzieżowym, np. do zapinania kurtek, butów… Jeżeli nie lubicie zawiązywać sznurowadeł, możecie poprosić mamę o kapcie zapinane na rzepy.