Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SEN

sen

Sen

Gdy nadchodzi wieczór, zmęczeni i spragnieni odpoczynku z przyjemnością kładziemy się do swoich wygodnych łóżek i zasypiamy. Kończy się okres naszego czuwania, czyli aktywnego życia dziennego. Zapadamy więc w sen. Przestajemy się poruszać i wyłącza się nasza świadomość.

Podczas snu organizm ma czas na wypoczynek i regenerację. Gdy jesteśmy wyspani, możemy z energią podejmować nowe zadania, łatwiej i szybciej się uczymy, jesteśmy odporniejsi na choroby i mamy lepszą koncentrację uwagi. Dorosły człowiek przesypia w ciągu doby zwykle od 7 do 9 godzin. Czas na sen w naturalny sposób wyznaczany jest poprzez rytm dnia i nocy. Sen jest zjawiskiem odwracalnym, dlatego może nas obudzić głośny dźwięk lub czyjś dotyk.