Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - STORCZYKI

storczyki

Storczyki

Storczyki to rośliny posiadające jedne z najpiękniejszych i najciekawszych kwiatów na Ziemi. Nazywane są również orchideami. Prawdopodobnie rosły na naszej planecie już w epoce dinozaurów. Choć można je spotkać w prawie każdej części świata (oprócz krain wiecznego śniegu i lodu), to większość z nich kocha ciepłe i tropikalne klimaty. Mogą rosnąć na kamienistej glebie, w ziemi, w lasach i na łąkach bądź wplatać się w drzewa.

Kwiaty storczyków zachwyciły ludzi swoją urodą, dlatego wyhodowano już ponad 100 tysięcy ich ozdobnych odmian. Zawsze są wspaniałym prezentem z okazji urodzin czy imienin, a panny młode kochają ślubne bukiety z orchidei.