Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - ŚWIERSZCZE

świerszcze

Świerszcze

Stworzenia te są często bohaterami bajek, wierszyków i opowiadań dla dzieci. Kto z nas nie słyszał o świerszczu grającym za kominem albo nie zna mądrego świerszcza z bajki o Pinokiu?

W rzeczywistości są to małe, wszystkożerne owady, zamieszkujące głównie łąki, pola i pastwiska. Czasami mieszkają na drzewach, ale najczęściej w maleńkich, wykopanych przez siebie norkach, W ludzkich domostwach spotkać można świerszcza domowego. Niektórzy ludzie hodują świerszcze, trzymając je w terrariach.

Świerszcze maja trzy pary nóg i dwie pary skrzydełek, a okrągła główka wyposażona jest w długie czułki. Owady te skaczą tylko na niewielkie odległości, ale za to całkiem dobrze biegają. Słyną z tego, że „grają” lub „cykają”. Te charakterystyczne „ćwierkania” wydają samce, aby przywabić do siebie samice.