Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - TARCZYCA

tarczyca

Tarczyca

To bardzo ważna część naszego ciała. Znajduje się z przodu szyi, w jej dolnej części. Jest jednym z gruczołów dokrewnych. Produkuje hormony, czyli związki chemiczne, które w określonych ilościach umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka.

Hormony produkowane przez tarczycę (tyroksyna, trójjodotyronina i kalcytonina) są nam niezbędne do życia. Regulują metabolizm, czyli przemianę materii. Wpływają też m.in. na pracę mózgu.

Nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy, a w związku z tym zbyt mała lub zbyt duża ilość produkowanych przez nią hormonów, jest przyczyną wielu kłopotów ze zdrowiem. Może prowadzić np. do nadmiernego tycia lub chudnięcia, a także problemów z sercem czy układem nerwowym.