Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - WĄTROBA

watroba

Wątroba

Wewnątrz naszego ciała, pod prawym żebrem, ukryty jest niezwykle ważny dla życia narząd, nazywany wątrobą. Ma ona brunatnoczerwony kolor i składa się z płatów.

Wątroba pełni w naszym organizmie wiele funkcji. Uczestniczy w powstawaniu i oczyszczaniu (filtrowaniu) krwi, wytwarza i magazynuje całą masę substancji, biorących udział np. w trawieniu pokarmów. Jej działanie jest tak skomplikowane i wielofunkcyjne, że spokojnie możemy ją nazywać naszą osobistą fabryką chemiczną.

Jednak, pomimo tego, że wątroba odgrywa tak ważną rolę w działaniu naszego organizmu, jest narządem pojedynczym (w przeciwieństwie do nerek czy płuc). Dlatego ważne jest, abyśmy dbali o jej prawidłowe działanie, np. zdrowo się odżywiając. Największymi wrogami wątroby są bowiem zatrucia, alkohol, choroby wirusowe i pasożyty.