Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - WĘŻOWIDŁO

wężowidło

WĘŻOWIDŁO

Wbrew swojej nazwie, wężowidło nie ma nic wspólnego z wężem. Węże są gadami, a wężowidła mieszkają w morzach i są kuzynami rozgwiazdy. Większość gatunków posiada 5 ramion, które umożliwiają im poruszanie się po morskim dnie. Ramiona te mogą być króciutkie np. 6 cm albo całkiem długie do 40 cm. Niektóre wężowidła są roślinożerne, dla innych pożywienie stanowią szczątki innych organizmów, a także drobne zwierzęta. Na swoje schronienie wybierają szczeliny pomiędzy kamieniami albo wygrzebują sobie norki w mule na dnie morza.  Bardzo ciekawą zdolnością tych zwierząt jest regeneracja - to znaczy, że ich organizm potrafi odtworzyć utraconą część ciała. Gdy wężowidło poczuje zagrożenie, może np. odrzucić swoje ramię, a ono po pewnym czasie odrośnie. Szkoda, że nam - ludziom - nie odrastają części ciała!