Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ćwiczenia - WYKREŚL INTRUZA (logiczne myślenie)

Proponujemy kolejny typ ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie. Dziecko uczy się dostrzegać i nazywać wspólne cechy elementów danego zbioru oraz eleminować to, co nie jest częścią tego zbioru.

ćwiczenie na logiczne myślenie

Każdy arkusz zawiera 5 zbiorów, czyli 5 rzędów obrazków. Dziecko ma za zadanie wskazać element, który nie pasuje do pozostałych obrazków w rzędzie. Swój wybór dziecko powinno uzasadnić, czyli wyjaśnić, jaka wspólna cecha łączy trzy obrazki w danym rzędzie i dlaczego czwarty - wskazany przez niego - obrazek nie spełnia tego kryterium.

Trzeba pamiętać o tym, że czasem możliwych jest kilka rozwiązań. Zanim ocenimy, czy maluch prawidłowo zaznaczył niepasujący obrazek, wysłuchajmy, jakie kryterium zadecydowało o takim wyborze. Może się okazać, że dziecko zaznaczyło obrazek zupełnie inny, niż przewidywaliśmy, ale podane przez niego kryterium uzasadnia ten wybór.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.