Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

O dziewczynce, która chciała polecieć na Marsa


SuperKid zaprasza do akcji

Zachęcamy dzieci
do pisania wierszy,
bajek i opowiadań.
TY TAKŻE POTRAFISZ!.
Autorem opowiadania jest
Ola Korzeniewska
lat 9

Dawno, dawno temu pewna dziewczynka o imieniu Karolina wyczytała w książce, że na Marsie odkryto wodę. Pomyślała, że mogłaby zamieszkać z rodziną na Marsie. Powiedziała o tym tacie. Tata obiecał, że to przemyśli, ale najpierw musi zobaczyć tę planetę. Tacie Mars bardzo się spodobał i też chciał tam zamieszkać.

Tydzień później Karolina z rodziną poleciała na Marsa. Spotkali tam rodzinę Marsjan. Przywitali się z nimi. Marsjanie mieli dwoje dzieci – córeczkę i synka. Mieszkali w małym domku, który był bardzo stary. Karolina zaprzyjaźniła się z dziewczynką, a jej brat z chłopcem. Dzieci często razem się bawiły. Karolina nauczyła Marsjanków zabaw, w które bawią się dzieci na Ziemi. Często bawili się w berka i chowanego. Karolina i jej rodzina zamieszkali bardzo blisko domu Marsjan.

Karolinka była bardzo szczęśliwa. Od września pójdzie do marsjańskiej szkoły.

Autorka opowiadania - Ola Korzeniewska - jest uczennicą klasy 3c SP nr 18 w Elblągu.
Korekta ortograficzno-gramatyczna: wych. Dorota Życzkowska.