Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Zaczarowany kasztanek


SuperKid zaprasza do akcji

Zachęcamy dzieci
do pisania wierszy,
bajek i opowiadań.
TY TAKŻE POTRAFISZ!.
Autorem opowiadania jest
Wiktor Solecki
lat 9

Chodzę do Szkoły Podstawowej Nr 18. Jest to krótka droga. Przy sklepie stoi piękny duży rozłożysty kasztan. Pewnego dnia wracałem ze szkoły sam, szedłem bardzo wolno i kiedy byłem blisko kasztanowca, usłyszałem, że ktoś po cichu woła mnie: „Wiktor, Wiktor!” Schyl się, to ja cię wołam, mały kasztanek. Wdeptał mnie ktoś w ziemię i nie mogę się wydostać.

Wygrzebałem małego, brudnego, zimnego kasztanka. Zabrałem go do domu. Wyczyściłem. Był bardzo ładny. Opowiedział mi: „Dzieci zbierały kasztany i tylko ja zostałem, bałem się, że zamarznę, kiedy przyjdzie mróz. Zrób ze mnie jakąś zabawkę, proszę.” Zgodziłem się chętnie. Miałem w domu dużo kasztanów, całą dużą torbę nazbierałem ich w parku Modrzewia. Zastanawiałem się, co tu zrobić? Zrobiłem stadninę koni z kasztanów. Konik z kasztanka, który do mnie mówił, był najładniejszy i przewodził całym stadem.

Autor opowiadania - Wiktor Solecki - jest uczniem klasy 3c SP nr 18 w Elblągu.
Korekta ortograficzno-gramatyczna: wych. Dorota Życzkowska.