Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

INSTRUKCJA wykonania książeczki

Na przykładzie książeczki Wyliczanka o mieszkankach pokażemy, jak wykonać książeczki, które znajdziesz w naszym serwisie.

1. Wydrukuj wszystkie kartki wchodzące w skład danej książeczki. "Wyliczanka o mieszkankach" składa się z 10 arkuszy A4 do wydrukowania. Na każdym arkuszu mieszczą się dwie kartki książeczki, każda z nich jest ponumerowana. Poniżej pokazujemy dwa pierwsze arkusze "Wyliczanki", na drugim arkuszu zaznaczyliśmy czerwonymi strzałkami numery stron.

2. Bierzemy pierwszy arkusz i zginamy go na pół tak, żeby na jednej połówce znalazła się strona tytułowa, a na drugiej połówce druga kartka książeczki. Linia zgięcia będzie przechodziła równo w połowie kartki.

3. Rozkładamy arkusz z powrotem i przecinamy go nożyczkami na pół wzdłuż linii zgięcia. Otrzymamy w ten sposób dwie kartki książeczki. W podobny sposób postępujemy z każdym kolejnym arkuszem.

4. Z dziesięciu wydrukowanych arkuszy otrzymamy 20 kartek książeczki. Układamy je na sobie, jedna na drugiej, w równy stosik, zadrukowaną stroną do góry. Strona tytułowa powinna być na wierzchu, strona ostatnia - na samym spodzie. Każda kartka jest ponumerowana (w prawym dolnym rogu), więc na pewno nic nam się nie pomiesza :).

Po złożeniu kartek w stosik, wykonujemy z lewej strony dwie dziurki, które będą potrzebne do tego, by przewiązać kartki tasiemką. Dziurki najwygodniej zrobić dziurkaczem, ale można to też zrobić nożyczkami.

5. Przez dziurki przeciągamy kawałek tasiemki, wstążeczki, włóczki lub sznureczka i  zawiązujemy ładnie na kokardkę :). Książeczka gotowa - można oglądać, czytać i kolorować!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

» Wróć do działu MOJE KSIĄŻECZKI

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.