Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Karty do gry Piotruś

karty Piotruś

Karty Piotruś, które tu proponujemy, oprócz miłej zabawy umożliwiają dzieciom poznawanie świata dzięki obrazkom ilustrującym różnorodne zagadnienia. Wybieramy zestaw kart o określonej tematyce, drukujemy wszystkie arkusze należące do tego zestawu i wycinamy karty. Po wycięciu warto karty podkleić lub zalaminować, aby były bardziej trwałe.

Zasady gry są bardzo proste. Talia składa się z 25 kart – 12 par i jednej samotnej karty, tzw. Piotrusia. Wszystkie karty są numerowane i zawierają ilustracje. Karty oznaczone tą samą liczbą stanowią parę i przedstawiają obrazek z tej samej kategorii. Rodzaje kategorii zależą od tematyki danego zestawu kart.

Karty należy potasować i rozdać graczom. Na początku każde dziecko wykłada wszystkie karty, do których ma pary. Następnie uczestnicy gry kolejno wyjmują jedną, losowo wybraną kartę z talii gracza siedzącego obok – poruszamy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W ten sposób każde dziecko ma szansę ułożyć pary i pozbyć się wszystkich kart. Przegrywa ta osoba, która zostaje z kartą nr 13 – Piotrusiem, który nie ma pary.

Gra może posłużyć do utrwalania liczb w zakresie 13, pomocniczo w nauce czytania oraz w rozwijaniu umiejętności kategoryzowania. Poza tym każdy z zestawów dodatkowo przekazuje lub utrwala wiedzę z wybranej dziedziny.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.