Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Kolorowanki matematyczne dla uczniów

kolorowanka matematyczna - Nasza mama czarodziejka

Kolorowanki w tej sekcji pomogą trenować rozpoznawanie liczb oraz wykonywanie działań na różnych poziomach trudności - dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie od 10 do 100. Na jednym arkuszu mogą się znaleźć różne działania.

Liczba i różnorodność działań, a także małe elementy obrazków, wymagają od dziecka koncentracji uwagi i spostrzegawczości.

Wskazówki:

1. Proponujemy, by dziecko najpierw pokolorowało pola z liczbami w legendzie - dzięki temu będzie w czasie ćwiczenia szybko kojarzyło liczbę z kolorem.

2. Pamiętaj, by pochwalić dziecko po wykonaniu zadania. Kolorowanki te - wbrew pozorom - wymagają sporo pracy, gdyż każda zamieszczona tu kolorowanka matematyczna zawiera kilkadziesiąt działań! Naprawdę jest co robić. Dlatego pochwała po zakończonym zadaniu jest jak najbardziej wskazana.

3. W przypadku ćwiczeń w klasie, możemy podzielić klasę na pary. Każda para wykonuje wspólnie jedną kolorowankę, a następnie porównujemy, czy wszystkim wyszły identyczne wersje kolorystyczne rysunku. Jeśli nie, sprawdzamy, gdzie popełniono błąd.

Życzymy przyjemnego KOLOROWEGO liczenia :)

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.