Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Łamigłówki - ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW

ryby

Oceany zajmują ponad ⅔ powierzchni naszej planety. Mają ogromne znaczenie dla klimatu i są źródłem większości dostępnego tlenu. W ich wodach żyją różnorodne gatunki stworzeń, spośród których większość nadal czeka na odkrycie.

Niestety życie w oceanach umiera. Do poważnych problemów należą zanieczyszczenia wody oraz przełowienie. W niektórych miejscach ryby niemal całkiem zniknęły – inne obszary może czekać podobny los. Wszystkich, którzy chcieliby to zmienić, zapraszamy do łamigłówek przygotowanych z okazji Światowego Dnia Oceanów, przypadającego na 8 czerwca.

Z poniższych materiałów dowiemy się między innymi, jaką rolę pełnią oceany, a także na czym polegają zasady zrównoważonego rybołówstwa i odpowiedzialnej hodowli ryb morskich. Poznajmy fascynujący świat oceanicznych głębin i dowiedzmy się, jak je chronić.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.