Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Składanki wyrazowe - poziom 2 (analiza literowa)

składanki wyrazowe

Składanki wyrazowe to rodzaj łamigłówek, w których dzieci ćwiczą analizę i syntezę literową - będzie to solidny trening wspierający naukę czytania i pisania.

Zadaniem dziecka jest wyodrębnić ze słowa zilustrowanego na obrazku odpowiednią literę (pierwszą, ostatnią lub inną, podaną liczbowo) i z tak pozyskanych liter tworzymy nowe słowa. Ale to nie koniec zadania! Utworzone wyrazy będą kluczem do szyfru, którego złamanie pozwoli utworzyć jeszcze jedno słowo. Na koniec trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie załączone do rozwiązania.

Krótko mówiąc - jest co główkować, a korzyścią będzie nie tylko radość z dotarcia do rozwiązania, ale także nabranie wprawy w budowaniu słów, w ich literowaniu i składaniu.

Na dole strony, pod listą linków do ćwiczeń, znajdziesz linki do arkuszy z rozwiązaniami.

Być może zainteresują Cię także podobne składanki w dziale percepcji słuchowej:
Składanki wyrazowe - poziom 2 (analiza głoskowa)

Dostępne są następujące arkusze:

ZESTAW A - Pobieramy pierwszą literę, budujemy słowa 1-sylabowe: ZESTAW B - Pobieramy ostatnią literę, budujemy słowa 1-sylabowe: ZESTAW C - Pobieramy wskazaną literę, budujemy słowa 1-sylabowe: ZESTAW D - Pobieramy pierwszą literę, budujemy słowa 2-sylabowe: ZESTAW E - Pobieramy ostatnią literę, budujemy słowa 2-sylabowe: ZESTAW F - Pobieramy wskazaną literę, budujemy słowa 2-sylabowe:
Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.