Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Słowniczek emocji i postaw - Wstęp

Zapewne spotkałeś się nie raz z pojęciem "emocja" czy "emocje". Być może słyszałeś, jak dorośli mówią: "on sobie nie radzi z emocjami", "ona jest taka emocjonalna". A czy zastanawiałeś się nad tym, co to jest emocja?

Emocje towarzyszą nam przez całe życie, ich źródłem jest wszystko to, co nas otacza, czyli nasza rzeczywistość. My - uczestnicząc w tej rzeczywistości - martwimy się, cieszymy, smucimy i gniewamy. W ten sposób przeżywamy stosunek do samego siebie i świata. Tak więc emocje po prostu są i człowiek może z nimi zrobić to, co zechce.

Wszyscy ludzie powinni się nauczyć nazywać swoje emocje i poznać sposoby ich wyrażania tak, aby nie czynić krzywdy sobie i innym ludziom. Emocje przeżywają również niektóre zwierzęta, ale tylko człowiek umie nad nimi panować i przewidzieć ich skutki. Pragniemy, aby nasz słowniczek Ci w tym dopomógł i wskazał drogę do wyrażania samego siebie. Pamiętaj – tak naprawdę nie ma złych emocji, są tylko niewłaściwe sposoby ich uzewnętrzniania. Każdy człowiek boryka się z różnego rodzaju emocjami i tylko od niego zależy, jak sobie z nimi poradzi. Jesteśmy pewni, że z czasem nauczysz się panować nad swoimi „rozbrykanymi” emocjami :)