Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Zagospodaruj przestrzeń wg wskazówek

ćwiczenie na orientację przestrzenną

Zapraszamy do ćwiczeń, które pomogą dziecku w rozwijaniu dobrej orientacji przestrzennej. Będziemy trenować właściwe odczytywanie znaczenia różnych przyimków (na, pod, pomiędzy, itd.), a także umiejętność rozróżniania prawej i lewej strony.

Każdy arkusz zaopatrzony jest w obrazek oraz polecenie - opis tego, co ma być przez dziecko dorysowane. Sugerujemy, by to rodzic (lub nauczyciel) odczytywał opis, a dziecko - by skupiło się na uzupełnianiu rysunku o odpowiednie detale - zgodnie z usłyszanym opisem.

W zależności od poziomu umiejętności dziecka, opisy mogą być upraszczane, skracane lub rozwijane. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ten sam obrazek został wykorzystany wielokrotnie - dorosły może przecież sam wymyślać różne wersje opisu :).

Dobrym pomysłem jest też zamiana ról: dziecko mówi rodzicowi, co i gdzie ma dorysować. Dzięki temu poćwiczy również sprawność językową.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Wesołej zabawy!

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.