Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Łamigłówki kakuro

Kakuro to łamigłówka, która jest znana na całym świecie pod różnymi nazwami. Najpopularniejsza jest jednak japońska nazwa kakuro. Zagadka przypomina krzyżówkę, lecz zamiast haseł mamy wyniki działań (szare pola). W białe pola wpisujemy liczby, które składają się na dane działanie.

W oryginalnej wersji kakuro używamy cyfr od 1 do 9, natomiast w naszej - przyjmujemy, że można wpisywać również zera oraz liczby większe od 9.

Pola należy uzupełniać w taki sposób, aby suma liczb (lub iloczyn – w zależności od rodzaju łamigłówki) w danym „haśle” zgadzała się z wynikiem podanym na szarym polu. Pamiętaj, że liczby w „haśle” nie mogą się powtarzać. Jeżeli przykładowo rozwiązanie składa się z trzech pól i suma liczb tworzących działanie ma wynosić 8, to możemy wpisać 1, 2 oraz 5. Błędem będzie natomiast uzupełnienie pól liczbami 2, 2 oraz 4, ponieważ powtarzają się dwójki.

Zazwyczaj istnieje kilka prawidłowych rozwiązań łamigłówki. Na stronie znajdują się dwie wersje ćwiczenia: litera T oznacza wersję trudniejszą (wszystkie białe pola są puste), natomiast Ł - łatwiejszą (część białych pól jest już wypełniona). Do każdej zagadki podano przykładowe rozwiązanie.
 

W tej sekcji są dostępne następujące materiały:

DODAWANIE DO 20
DODAWANIE DO 50
DODAWANIE DO 100
MNOŻENIE DO 1000
Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.