Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

W kolejce

W kolejce

Proponowane tu ćwiczenia pomogą dziecku nabrać wprawy w posługiwaniu się pojęciami określającymi położenie przedmiotu/osoby względem innych przedmiotów/osób. Znajdą się tu między innymi takie pojęcia jak na prawo i na lewo od, przed, za, pomiędzy. Dziecko będzie się również uczyło rozróżniać prawą i lewą stronę ciała u innych osób.

Każdy arkusz zawiera obrazek przedstawiający rząd różnorodnych postaci oraz serię zdań twierdzących lub pytających - w zależności od rodzaju arkusza. Zadaniem dziecka jest albo ocenić prawdziwość zdań, albo odpowiedzieć na pytania, albo też uzupełnić rysunek wg wskazówek. Ćwiczenia te wymagają od dziecka sporego skupienia, czasem także spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Arkusze są dostępne w wersji bc i kolor. Wersje te mogą się od siebie trochę różnić również w zakresie treści, ponieważ na arkuszach kolorowych wykorzystano czasem kolor  jako dodatkową informację.

Ćwiczenia w tej sekcji są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. Podobne zadania, ale o znacznie niższym stopniu trudności (arkusze A-D, poziom przedszkolny) znajdziesz tu:
"Słuchanie ze zrozumieniem - W kolejce".

Życzymy wesołej zabawy!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.