Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Tabliczka mnożenia - GRA PLANSZOWA

Dziecko możemy uczyć tabliczki mnożenia na wiele różnych sposobów, a im bardziej różnorodne metody stosujemy, tym nauka będzie skuteczniejsza. Najmniej efektywne będzie na pewno mechaniczne wkuwanie, najszybsze efekty natomiast przynosi nauka przez zabawę.

Dlatego chcielibyśmy zaproponować Ci wykorzystanie do tego celu gry planszowej. Przygotowaliśmy bardzo prostą, uniwersalną grę planszową do wydruku, którą można wykorzystać do bardzo wielu celów. Tutaj pokażemy, jak wykorzystać ją do nauki i utrwalania tabliczki mnożenia.

Plansza jest jedna, ale my proponujemy Ci dwie wersje jej wykorzystania. Można wybrać tę wersję, która się bardziej podoba, albo zagrać najpierw w jedną wersję, a jak już się znudzi - skorzystać z drugiej propozycji :). W przypadku dzieci, które ćwiczą tabliczkę mnożenia w zakresie do 25, odpowiednia będzie wersja nr 2.

gra planszowa dla dzieci
Wersja nr 1

Oto co potrzebujesz:

  • plansza (pobierz)
  • instrukcja do gry (pobierz)
  • pionki - tyle, ilu jest zawodników
  • kostka do gry
Wersja nr 2

Oto co potrzebujesz:

Jeśli dziecko będzie grało z rodzicem lub nauczycielem, dorosły będzie nadzorował poprawność wykonywania działań. Jeśli będą grały same dzieci (np. rodzeństwo w domu lub dzieci w szkole parami w ławkach), powinny mieć pod ręką "ściągę" z tabliczką mnożenia, żeby mogły siebie nawzajem sprawdzać (po udzieleniu odpowiedzi przez przeciwnika). Możesz taką ściągę również wydrukować z naszego serwisu: tabliczka mnożenia do wydruku.

Życzymy przyjemnej zabawy!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.